Ya arkadaşlar işte bu nalet dünya böyle, sen hakkını çalandan hakkını aramak için mücadele edersin. Senin gibi hakkı çalınan biri gelir üzerindeki bombayı patlatır ve umudu susturur. Peki bir insan nasıl olur da bir intihar bombacısına dönüşür.

Toplumun çekirdeğini aile kurumu oluşturur. Aile devletin bütünlüğünün bir teminatıdır. Hiyerarşi ailede başlar ve toplumda devam eder. Özellikle tarım ve hayvancılıkla daha fazla uğraşan toplumlarda çok çoluklu aileler daha fazla gözlemlenir. Zaten çok çocuk yapmalarındaki amaç, tarlada, bağda, bahçede çalışacak iş gücü ihtiyacıdır.  Çoğu okul yüzü görmeyen bu çocuklar, hayatı kafasında bir kalıba sokamaz. Zaten manipülasyona açık olan bu çocuklar, ailelerinden yeterli ilgiyi ve sevgiyi bulamayınca farklı ortamlara girerler. Ve zamanla zaten çok zayıf olan aile bağları kopar gider.

Zaten okuyamamış ve dünyaya tek pencereden bakan bu insanlar, zamanla farklı yapıların kucağına düşerler. Sözde onları insan yerine koyan ve bellerini sıvazlayan bu adamların yanında kendilerini bir kılıfa sokarlar. Zaten dünyaya tek pencereden bakan insanların beyinlerine girmek ve o beyinleri manipüle etmek çok kolaydır. Zaten bu dünyadan ümitlerini kesmiş insanlar olan canlı bombalar, yapacakları eylem ile direk cennete gideceklerini ve hurilerle mutlu ve sonsuz bir hayat yaşayacaklarını sanıyorlar.

Ben bu konuda çekilmiş ve bu canlı bombalara izletilmiş görüntüler olduğunu düşünüyorum. Şaka değil gerçek bir durum bu bence. Görsel olarak insanların beyinlerine girmek daha kolaydır. Ben eylem öncesi herhangi bir ilaç aldıklarını da sanmıyorum. Adamlar eylemi yapmadan önce kahvaltı yapıyorlar. Keyifleri yerinde biraz sonra hurilerinin yanına gidecekler. (Ahhh Freud ahh ne mübarek adammışsın.)

Adamlar olay mahaline ellerini kollarını sallayarak gelmişler. Tertip ve düzenlerini almışlar. Ve yeterli kalabalık toplanıncada kendilerini patlatıp 97 kişinin ölümüne sebep olmuşlardır. Tam 97 kişinin yaşam haklarını gasp etmişlerdir.

Orada yitip gidenler sadece insanlar değildi. O insanların umutları, hayalleri de yitip gitti. Daha gidilecek çok yol, öpülecek çok insan, yiyecek çok yemek, yaşanacak çok şey vardı. Ama hepsi bir kaç saniyede yok olup gitmişti.

Önce hayaller sonra insan derler ama bence Ankara Garında önce insanlar ölmüştü, sonra hayalleri. Faili kimdir? İstihbarat neden bu adamları engelleyememiştir? İşid midir yoksa derin devlet midir? Her ne olursa olsun, dünyadaki tek bir insanın hayatı her şeyden daha kıymetlidir. İnsan hayatına değer biçmek insanlık ayıbıdır. Kendi ideallerine ulaşmak için kan dökmek zavallılıktır.

Benim diyeceklerim bu kadar. Yine tekrarlıyorum. SINIFSIZ, SINIRSIZ, ÖZGÜR BİR DÜNYA İÇİN…

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.