Sadece bir şarkının sözlerinden ibaret olmasa gerek bu boş vermişlik. Bazı insanlar vardır. Ne derseniz boş ver der, ya da kafa sallar, bazıları hallederiz der bu sözlerin hepsi benzer psikolojiye sahip insanların sarf ettiği sözlerdir.

Peki kimlerdir bu her şeye boş vermiş insanlar. Bunun üzerinde biraz kafa yormamız gerekiyor. İlk olarak hayatın aslında ne kadar boş bir uğraş olduğunun farkına varmış insanlardır. Ya da bir çok şey uğruna çabalamış ve bütün bu çabaları boşa çıkmış insanlarda olabilir. Ve yahut çok değer verdiği birini kaybetmiş ve bu nedenle yaşam enerjisini yitirmiş de olabilir bu kişiler.

Her kim olursa olsun bu kişiler, aslında en iyisini yapmış kişilerdir. Yani boş vermişlik insanın ömrünü uzatır, kimsenin sözüne kulak asmamak, insanı çok ama çok rahatlatır. Hani demişler ya ”başkalarının senin hakkında ne düşündüğünü önemsiyorsan, senin asıl sahiplerin onlardır” diye. İşte bu boş vermiş kişiler başkalarının kendi haklarında ne düşündüklerini zerre önemsemezler. Çünkü kendi ruhlarının da bedenlerinin de tek ve gerçek sahibi kendileridir. İnandıkları doğrularının peşinden giden insanlardır. Onları ve onların hayatını kolay kolay kimse manipule edemez. Çünkü manipule edilecek bir hayat görüşleri yoktur.

 

a1c13503b4de3815faa8fe5ee4cc3ebf_1375192176

Bir defa geldikleri bu dünya da hiç bir şeyin insan beynindeki bir hücreyi bile işgal edecek kadar önemli değildir bu insanlar için. Onlar imkanları dahilinde hayatlarını diledikleri gibi yaşarlar. Ve yanlarındakileride yaşatmaya çalışırlar.

Bu insanların en önemli özelliklerinden biri de. Samimidirler. Kolay kolay yalan söylemez ve ellerinden geldikçe insanlarla dostane ilişkiler kurmanın peşine düşerler. Çok konuşanları da vardır bu tip insanların hiç konuşmayanları da. Ama çok konuşanı daha azgın boş vermiştir. İnsanlarla şaka yollu dalga geçeni makbuldür bunların. Tabi şaka, kısa süreli, bir anlık.

Herkesin hayatının bir kısmını bu boş vermişlikle geçirmesi hayatidir. Yoksa ne saç kalır başta, ne de akıl serde. Siz siz olun bazen boş verin, arkanıza yaslanın ve uyuyun hiç olmadı çay koyun.

Hepinize armağan olsun.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.