Hayatın anlamını aramak gibi bir şeydir yaşamak. Ve her gün farkı cevaplar bulmaktır. Günlük rutin hayatımızın sınırlarını zorlamaktır yaşamak . Ya da duvarların arkasındaki bakışları hissedebilmektir kim bilir?

Uçsuz bir vadide yürümek gibi bir şey bazen, eğilip bir pınardan su içmektir yaşamak. Kollarını açıp kendini rüzgara bırakabilmektir. Ben özgürüm diye avazın çıktığı kadar bağırabilmektir. Umutsuzca yaşarken umudu hissetmektir. Ya da umudu yaşayabilmektir.

 

Bering Boğazı‘nın en uç noktasına  oturup karşı kıyıları hayal edebilmektir. Bilinmeyen sokaklarda başıboş dolaşmaktır belki de. Tanımadığın insanlara merhaba demektir. Ya da yabancı olduğun bir teni koklamaktır. Başka zamanlara başka diyarlara gitmektir o kokularla.

Sabahlara kadar içmektir. Uyumayı unutup sızmaktır kim bilir. Sokaklarda şarkı söylemektir. İnsanların sizi alkışlamasıdır belki de. Ya da gülmektir ağlayana kadar yaşamak.

Arkana bakmadan gitmektir bazen. Yeni ufuklara yelken açmaktır belki de. Kayıtsızca yaşamaktır. Daha fazla dondurma yemektir yaşamak. Ve daha az kaygılanmak.

Bir gün öleceğini bilerek yaşamaktır bazen. Ve boş işlerle umarsızca uğraşırken geçen zamandır belki de. İşte budur yaşamak ve en önemlisi farkında olmaktır aslında yaşamak…

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.