Model grubunun bir parçasından yola çıkarak bir şeyler karalamak istiyorum. Gerçek bir hikayeden alınmış şarkının sözleri.

Aşk günümüzde artık o kadar yozlaşmış bir haldeki, insanın aşka olan bütün inancı yitip gidiyor. Siz de farkındasınızdır bu durumun. Çünkü farkında olmamak mümkün değil.

Bir çift düşünün çıkmaya başlıyorlar. Hemen sosyal medya hesaplarında ilişki durumları güncelleniyor. Bir ilişkiye başladıklarını hemen herkese duyurma gayretine koyuluyorlar. Beraber çekildikleri fotoğraflar sayfa sayfa paylaşılıyor arkadaşlarıyla. Beğenmeler peş peşe geliyor. Bir birlerine bakışlarını görünce insan, kendi kendine bunlar gerçekten bir birlerini çok seviyorlar diye düşünüyor. Gittikleri mekanları, yedikleri yemekleri, izledikleri filmleri her şeylerinden hemen haberimiz oluyor. Sanki çokta önemliymiş gibi.

Gün geliyor bu çiftimiz ayrılıyor. Sosyal medya profillerindeki beraber çekildikleri fotoğraflar anında kaldırılıyor, ilişki durumları değişiyor. Aradan biraz zaman geçiyor bu sefer bir bakıyorsun farklı kişilerle ilişki yaşamaya başlıyor bu insanlar. Sil baştan aynı durumlar sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor. İnsan şaşırmadan edemiyor. Fazla değil bir kaç ay önce bir birlerine sözde deliler gibi aşık olan bu insanlar nasıl bir birlerini unutup farklı bir ilişkiye başlaya biliyor. Ve nasıl yeni sevgilileri ile bu kadar çabuk samimi oluyorlar.

İşin enteresan tarafı artık bu durum insanlara garip gelmiyor aynı kişiler tekrardan bu  gönderileri beğenip yorum yapıyorlar. Düşünüyorum da biz mi aşk kavramını çok önemsiyoruz yoksa bu insanlar mı çok hafife alıyor. Yani zaman değişiyor eyvallah ta, bu kadar da yozlaştırmamak lazım bazı kavramları.

Aşk artık günümüzde vazgeçilmez bir hal aldı sanki, illa hayatımızda birisi olması gerekmiyor. Ben bu insanları gördükçe yalnızlığın değerini daha fazla anlıyorum. Tamam aşkta hayatın bir parçası ama hayatın odak noktası değil kesinlikle. Hepimiz insanız sonuçta sevmek sevilmek herkes ister, ama ele ayağa düşürmeden yaşamak lazım bazı şeyleri. Ve ucuz hayatlarımızı daha ucuz hale getirmeden.

Yeni bir ilişkiye başlamak, yeni bir insanı tanımak, onu sevmek bu kadar kolay mı diye sormadan edemiyorum kendime. Bana samimiyetsiz geliyor tüm bu yaşananlar. Deneme yanılma yoluyla aşk yaşanmaz. Deneme yanılma yoluyla ancak bilimsel bilgiye ulaşılır benim bildiğim. Her neyse, herkesin kendi hayatıdır. Ben sadece fikrimi söyledim bu konuda. Ha bir de şu bir birinize bakıp güldüğünüz fotoğraflar var ya ne olur bari onları her seferinde gözümüzün içine sokmayın çok komik oluyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.